Bu Popüler Altcoin Mainnet Lansmanını Duyurdu: Token Zıpladı!

Layer-1 Blockchain platformu Chromia, main-net’ini Temmuz ortasında başlatmayı planlıyor. Chromia, Katman-1 Blockchain’i SQL benzeri bir programlama diliyle destekleyerek web3 uygulamaları oluşturmayı kolaylaştırmayı hedefliyor. Mainnet duyurusunun ardından altcoin fiyatı kuzeye doğru bir hamle yaptı.

Chromia mainnet lansmanını duyurdu, altcoin fiyatı yükseldi!

Katman-1 Blockchain ağı Chromia’yı (CHR) kuran firma ChromaWay, ağın temel işlevlerini oluşturmak için 16 Temmuz’da mainnet’in minimum uygulanabilir ürün sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyor. Yapılan açıklamaya göre Chromia ayrıca, staking delegasyon sürecini, ağ barındırma ücreti ödemelerini ve ağdaki diğer temel işlevleri kolaylaştırmak için mainnet’te yerel token CHR’yi köprüleyecek. CHR, BNB Chain üzerinde bir ERC-20 tokenı ve BEP-20 varlığıdır.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa kararsız bir görünüme sahip. Lider kripto Bitcoin ve önde gelen bir çok altcoin kırmızı bölgede işlem görüyor. Bununla birlikte, aksi yönde ilerleyenler de yok değil. Son duyurunun ardından Chromia’nın yerel tokeni CHR dikey bir çıkış yaptı. Altcoin, gün içinde 0,23 dolar seviyelerinde işlem görürken, haberin ardından 0,2661 dolara doğru bir sıçrama yaptı. Bununla birlikte token daha sonra gelen satışlarla irtifa kaybetti. Yazı sırasında altcoin, günlük bazda %5,7 artışla 0,2482 dolar seviyelerinde işlem görüyordu.

CHR günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Kurucu ortak: Chromia için çok önemli bir an!

Chromia, temel katman Blockchain’i SQL ile karşılaştırılabilir özel bir programlama dili olan Rell’de kodlayarak web3 uygulamaları oluşturmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ekip, dilin merkezi olmayan uygulamalar oluştururken ve çalıştırırken daha yüksek dereceli hesaplama işlevlerine ve daha hızlı çalışma zamanlarına izin vermek için tasarlandığını iddia ediyor. Kurucu ortak Alex Mizrahi, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

MVP Mainnet’i başlatmak Chromia için çok önemli bir an. Bu sadece teknik bir dönüm noktası değil; muazzam bir potansiyele sahip olduğuna inandığımız bir şeyin başlangıcı.

Mizrahi, bilgisayar biliminde daha sezgisel veri tabanları oluşturmanın bir yolunu tanımlamak için kullanılan “ilişkisel” terimine atıfta bulunarak, “İlişkisel Blockchain platformumuz, akıcı ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmak üzere tasarlanmıştır. Bu lansman, ağımızın gelecekteki büyümesi ve gelişimi için zemin hazırlamaktadır” diye ekledi.

Chromia hakkında daha fazla gelişme

Şu anda Chromia, katılımcıları 250 bin CHR token’a kadar ödüllendiren teşvikli bir testnet girişimi yürütüyor. Buna ek olarak ekip, kullanıcıların bir süre ücret ödenmediğinde bile verilerini geri yüklemelerine olanak sağlamayı amaçlayan yerel ücret sistemi ve zincir arşivlemesinin başlatıldığını da duyurdu. Bu gelişmelerin ağın benimsenmesini artırması ve daha fazla DApp’in EVM Blockchain’leredn Chromia’ya köprü kurabilir hale gelmesiyle ekosistem projelerinin TVL’sini büyütmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir