Taksi şoförü kayıp cüzdanın sahibine banka aracılığı ile ulaştı

Olay, 25 Nisan Perşembe günü, gece saatlerinde meydana geldi. Sefaköy Merkez’de bir taksi durağına bağlı çalışan taksici Hasan Belger, Mahmutbey’den 3 müşteriyi aracına aldı. Güngören Köyiçi’nde inen yolculardan biri, cüzdanını takside düşürdü. Belger, kısa süre sonra arka koltuktaki cüzdanı fark etti. Hemen geri dönen taksici yolcuları indirdiği yere gitti. Taksi şoförü cüzdanın sahibine ulaşamayınca durağa döndü.

Taksi şoförü, cep telefonu kamerasıyla video çekerek cüzdanın içindekileri gösterdi. Cüzdanda, yaklaşık 50 bin lira değerinde döviz, yine 1.5 milyon lira tutarında 2 ayrı çekle beraber kredi kartları olduğunu görüldü. Kredi kartları ile banka çalışanlarına ulaşan taksi şoförü, cep telefonu numarasını bırakarak cüzdanın sahibinin kendisine ulaşmasını sağladı. Taksi şoförü Hasan Belger, kendisine ulaşan kişiye cüzdanını eksiksiz bir şekilde teslim etti.

‘BİR ŞEY SAHİBİ OLDUYSAK, BULDUKLARIMIZI GERİ VEREREK SAHİP OLDUK’

Taksi Şoförü Hasan Belger, “Perşembe günü Mahmutbey’den aldım arkadaşları, Güngören Köyiçi’ne bıraktım. Bıraktıktan sonra arkada siyah bir cüzdan gördüm. Hemen geri döndüm cüzdanı düşüreni bulurum diye. Bulamayınca durağa geldim. 1 saat sonra bankayı aradım. Telefon numaramı verdim çalışanlara. ‘Beni arasın, bana ulaşsın’ dedim. Ben de kendim görüntü çektim ki ne olduğu görsün diye. Beni sabah 10.00 gibi aradı cüzdanın sahibi. Götürdüm, verdim. Biz zaten olması gerekeni yaptık. Ekstra bir şey yapmadık. Cüzdan da 1,2 Milyon bir çek 1.5 Milyon bir çek vardı. 50 Bin TL civarı döviz ile Türk Lirası vardı. Bir de temassız kredi kartları vardı. İstesem vermeyebilirdim. ‘Müşteri aldı gitti’ diyebilirdim. Biz Sefaköy Taksi Durağı çalışanları olarak böyle şeylere özen gösteririz. Biz, bir şey sahibi olduysak bulduklarımızı geri vererek sahip olduk” diye konuştu.

‘BÜTÜN CAMİA ADINA HASAN ABİYE TEŞEKKÜR EDERİM’

Taksi durak başkanı Alpay Demirkol ise “Hasan abi yaklaşık 18 senedir durağımızda çalışıyor, düzgün bir insan. Hasan abi gibi camiada bir sürü düzgün insan var. Bütün camia adına biz Hasan abiye teşekkür ediyoruz. Kendine yakışanı yapmış’’ dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir